O nas

Nasza historia

Jako dziecko spędzałem bardzo dużo czasu w manufakturze ceramiki, należącej do moich rodziców. Byłem bardzo zaciekawiony ich pracą, zawsze ciągnęło mnie do tego miejsca.

Kiedy byłem już odrobinę starszy stwierdziłem, że chciałbym spróbować nauczyć się garncarstwa. Widziałem wiele razy w jaki sposób ceramiczne płytki wykonują maszyny, a zainteresowało mnie rękodzieło.

Chyba miałem szczęście, bo ojciec mojego dobrego kolegi był garncarzem. Zapytałem się go czy chciałby mnie nauczyć wykonywać swoją pracę? On zgodził się i tak zaczęła się moja przygoda z garncarstwem.

Po tym jak opanowałem już pewne podstawy, spędziłem mnóstwo czasu kręcąc na kole garncarskim i eksperymentując z różnymi formami w pojedynkę. To nowe hobby, z czasem zamieniło się w pierwszą pracę, którą z wielką radością wykonuję do dnia dzisiejszego.

Podczas moich studiów chemicznych na Politechnice Warszawskiej, spotkałem Monikę, moją przyszłą żonę. Monika entuzjastycznie przyłączyła się do mojej pracy i od tego momenty tworzymy razem, a każdy produkt to efekt naszej wspólnej kompozycji.

Obecnie wykonujemy dekoracje do domu takie jak ceramiczne ptaszki, a także naczynia użytkowe przeznaczone do codziennego użytku, takie jak kubki, miski i wazony.

Nasza praca przynosi nam wiele radości i szczęścia, które chcielibyśmy wnieść także i do Twojego domu. Chcemy, aby Twój dom stał się jeszcze przytulniejszym miejscem.

Monika & Robert

Jehn-Olszewscy